Header

Zdrowie i medycyna

Przejdź na stronę tutaj - Zobacz więcej szczegółów tutaj - Pobierz teraz - Odwiedź ten link - Kliknij, aby dowiedzieć się więcej tutaj - kliknij tutaj - Kliknij - Czytaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Kultura picia herbaty jest słynna od tysiącleci. Znacznej większości z nas picie herbaty jednoczy się z rytuałem w Chinach lub Japonii, lub z czajem rosyjskim. Jednakże tradycja picia herbaty ma mocne korzenie również na zachodzie, przede wszystkim w Anglii. Legendarny five o clock to czas pijaństwa poobiedniej herbatki. Choć tradycja ta odrobinę się zaciera i zanika, to Anglicy wciąż chętnie robią sobie przerwę na herbatkę. W Anglii pije się herbatkę mocną o wyrazistym smaku. Podaje się ją zaparzoną w czajniczku z dodatkiem cukru oraz mleka. Dzięki temu wydobywa się chwytliwy specjalistyczny smak herbaty. Herbatę zaparza się na ogół około pięciu minut, po czym rozlewa się ją do filiżanek z mlekiem. Wypróbuj herbata zasadowa. Ta cywilizacja picia herbaty w Anglii jest znana na całym globie. U nas w Polsce nie ma solidnej wskazanej pory picia herbaty. Zazwyczaj piejmy ją rano do śniadania. W Polsce nie ma tak silnej kultury picia herbat. Raczej entuzjastyczniej pijemy kawę zamiast herbaty. Mimo to nie brakuje prawdziwych laików picia herbaty. Tradycjonaliści popijają ją zgodzie z starodawnym rozporządzeniem oraz parzą ją oraz podają tak jak w Chinach czy Japonii.
Co zatem zrobić, aby nasze zdrowie nie było złe, o wiele gorsze, niż wcześniej? Cóż, trzeba chociażby napisać, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zbadanie się. A więc powinniśmy udać się do nawet kilku lekarzy, ale przynajmniej sprawdzić czy z naszym zdrowiem jest wszystko OK. Jednak medycyna nie jest wszystkim. Należy chociażby zwrócić uwagę, aby dbać o swój wygląd. To być może nie jest jakaś zasada, ale gdy człowiek potrafi dbać o swoją osobę, wygląd zewnętrzny, może dużo lepiej się czuć, a nie tylko wyglądać. Weźmy chociażby pod uwagę regularne pływanie. Kiedy będziemy często pływali, pewnie będziemy ze wszech miar zadowolonymi ludźmi.
- aktywność fizyczna. Kiedy uwielbiamy jeść, lecz kompletnie zapominamy jak bardzo istotny jest regularny ruch, w końcowym efekcie skarżymy się na nadwagę. Co zatem poradzić? Siatkówka, pływanie, spacery bądź jogging są doskonałymi formami spędzania czasu.

Spis Treści